Araç Takas Hizmeti Nedir?

Araç takas hizmeti araç sahiplerine hem zaman hem de finansal açıdan birçok avantajlar sunar. Geleneksel araç satın alma sürecinde, mevcut aracınızı önce satmanız ve ardından yeni bir araç için ödeme yapmanız gerekirken, takas hizmeti bu iki işlemi tek bir adımda gerçekleştirmenize imkan tanır.

Yeni bir araca sahip olmak istediğinizde elinizdeki aracın değerini, Tanoto2’nin Araç Değerleme hizmeti sayesinde öğrenebilir; aracınızı Tanoto2 bünyesinde yer alan yüzlerce ikinci el araçlar arasından, dilediğiniz özellikleri taşıyan araçlar ile takas edebilirsiniz.

Yeni bir araç alma sürecinde kafanızı karıştıran “aracımı satabilir miyim?”, “aracım ne kadar eder?”, “istediğim araç ile elimdeki araç arasındaki fark için ne kadar öderim?” gibi soruların yanıtını Tanoto2’nin Araç Takas Hizmeti sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Araç Takas İşlemi Nasıl Yapılır?

Takas yapmak istediğiniz ikinci el aracın doğru şekilde fiyatlandırılması oldukça önemlidir. İkinci el araç alım satımında güvenin adresi Tanoto2’nin araç takas hizmet seçeneği sayesinde aracınız değer kaybetmeden takasa girer. Böylece yeni aracınızı bütçenizi sarsmayacak en uygun ödeme koşulları ile satın almış olursunuz. Araç takas işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

1.Araç Takas Değeri Hesaplama

  • Araç takas hizmetinden faydalanabilmeniz için öncelikle elinizdeki aracın değerinin belirlenmesi gerekir. Tanoto2 üzerinden aracınızın bilgilerini girdiğinizde ücretsiz olarak aracınız değerlenir. Değerinin belirlenmesi için aracınız, piyasa şartlarına ve araç değerleme formunda verdiğiniz bilgilere göre bir ön değerlendirmeye alınır.
  • Satış danışmanımız burada verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizin için bir ön fiyat oluşturur ve size iletir.

2. Ekspertiz Randevusu Oluşturma

Aracınızın değerinin doğru belirlenebilmesi için alanında uzman bir eksper tarafından incelenmesi gerekir. Tanoto2 olarak ikinci el araç alım satımda güvenli, bağımsız ve profesyonel hizmet anlayışıyla, TÜV SÜD D-Expert tarafından sağlanan detaylı oto ekspertiz raporu sayesinde aracın mevcut durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İkinci el araç ekspertiz incelemesinde, aracın kaza geçmişi, orijinallik durumu, mekanik arızaları ve donanımsal özellikleri gibi birçok kapsam detaylı olarak kontrol edilir. Bu süreç Tanoto2 tarafından oldukça şeffaf ve kaliteli bir şekilde yürütülerek, süreç sonunda paylaşılan oto expertiz raporu sayesinde güvenilir bir sonuca ulaşılmaktadır.

Deneyimli ve profesyonel eksper uzmanları tarafından yapılan incelemelerin ardından aracınızın değeri hesaplanır ve size iletilir. Tanoto2 satış danışmanlarımız sürecin tamamında sizlerle iletişim halindedir ve araç takas hizmet sürecini sizlerle birlikte yürütürler.

3. Fiyat Farkı Belirleme ve Satış İşlemi

Araç takas hizmetinin sizler için belki de en önemli adımı satın alacağınız 2.el aracın fiyat farkının belirlenmesi ve satışın gerçekleşmesidir.  Satış danışmanlarımızın verdiği teknik bilgiler doğrultusunda, satın almak istediğiniz aracı seçtikten sonra fiyat farkı hesaplama ve satış sürecine geçebilirsiniz.

Bu aşamada, elinizdeki aracın değeri, satın almak istediğiniz araç ile karşılaştırılır ve aralarındaki fiyat farkı en makul şekilde hesaplanır. Tanoto2 tarafından size en uygun ödeme planı oluşturulur. Bu şekilde elinizdeki aracın satışını, araç takas hizmeti ile değer kaybetmeden gerçekleştirmiş ve hayalinizdeki aracı satın almış olursunuz.

Araç yenileme sürecinde sizi tedirgin eden “Elimdeki aracı nasıl satarım?”, “Piyasa araştırmasını nasıl yapmalıyım?” gibi kritik noktaları geride bırakarak Tanoto2 ile güvenli bir şekilde satış sürecini tamamlayabilirsiniz.

SUV, binek, ticari, ve hafif ticari segmentinde geniş araç yelpazesine sahip olan Tanoto2, satış ve satış sonrası süreçte müşteri odaklı hizmet anlayışı ile hareket etmektedir. Araç takas ve araç alım sürecinde ekspertiz hizmetinin yanı sıra, noter işlemleri, garanti ve sigorta hizmetleri de sunmaktadır.

Takas hizmetimizden anında yararlanmak ve hizmet detayları ile ilgili bilgi almak için Tanoto2 Dijital Satış Danışmanına 0555 989 50 26 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.