Araç Değerleme Nedir?

Araç değerleme; ikinci el araç satışı veya takası yapmak isteyen kişilerin binek ve ticari araç kategorilerindeki taşıtlarının değerini, otomotiv piyasasındaki güncel fiyatları baz alarak hesaplayan ücretsiz bir hizmettir.

İkinci el araç alım satım ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt veren Tanoto2’nin 2.el araç değerleme sayfası üzerinden, sizden istenilen bilgileri girerek aracınızın güncel değerini en doğru ve hızlı biçimde öğrenebilirsiniz.

Tanoto2’de aracınızın değerinin hesaplanması için vermiş olduğunuz bilgilerin ardından size yakın ekspertiz noktasını seçerek aranız için ekspertiz randevusu oluşturabilir, aracınızın çok kısa bir süre içerisinde ve değerine uygun olarak satılmasını sağlayabilirsiniz.

Araç değerleme, oto değerleme olarak da nitelendirilen hizmetin kullanımı oldukça popüler hale gelmektedir. İkinci el araç kullanıcıları, araçlarının ederini öğrenerek  değerine uygun olacak şekilde piyasaya sunmak istemektedirler. Tanoto2 olarak güvenilir ve şeffaf 2. el araç değerleme hizmetimiz sayesinde aracınızı değerinde satacağınızı sizlere garanti ediyoruz. 

Araç Değerleme Nasıl Hesaplanır?

Araç değerleme hizmeti binek ve ticari araç kategorilerinde yer alan araçların fiyatlarını, ait olduğu markayı; modelini ve tescil yılını temel alarak çalışmaktadır. Aracın gövde özellikleri, yüksekliği; uzunluğu ve ağırlığı da aracın değerini belirleyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Buna ek olarak satışa konulan taşıtların uzunluk, yakıt tipi, motor hacmi, çekiş gücü ve bazı donanım özelliklerinin de 2. el araç değerleme işleminde aracın değerini etkileyen faktörlerden bazıları olduğu söylenebilir.

Aracınızın olması gereken satış değeri belirlenirken ilk olarak Tanoto2’nin araç değerleme sayfasında, aracınızla ilgili olarak vermiş olduğunuz tüm bilgilerin değerlendirilmesi yapılmaktadır. 

Araç değerleme hizmetini kullanırken almış olduğunuz ekspertiz randevusunda, aracınızın fiziksel kontrolleri de yapıldıktan sonra değerlendirme süreci tamamlanmakta ve aracın satışı için en uygun fiyat aralığı belirlenmekte ve size iletilmektedir.

Eğer sizler de arabam kaç para eder? Aracımın değeri ne kadar? gibi sorulara bir cevap arıyorsanız Tanoto2’in araç değerleme hizmeti sayesinde hızlıca aracınızın güncel değerini öğrenebilir, sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Araç Değerleme Neden Önemlidir?

İkinci el araç satışlarında araç değerlemesi oldukça önem arz etmektedir. Hem üretimine hem kullanım durumuna bağlı olarak tüm ikinci el araçların belirli bir değeri bulunmaktadır. Araç takası yapmak, ikinci el aracını için alım-satım yapmak isteyen kullanıcılarımız sağlamış olduğumuz araç değerleme hizmeti sayesinde araçlarının fiyatlarını kolaylıkla öğrenebilmektedirler. 

İkinci el araç satışlarında aracın doğru fiyat üzerinden satışa konulması güvenilir bir satış deneyimi açısından oldukça önemli bir kriterdir. İlan vereceğiniz platformlarda otomotiv pazarındaki güncel satış değerine uygun biçimde fiyatlandırdığınız aracınızın çok daha kısa bir süre içerisinde satılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer aracınızın güncel değerinin altında bir fiyat ile satılmasını ve bu nedenle maddi zarara uğramayı istemiyorsanız araç değerleme ile aracınızın değeri hakkında bilgi sahibi olmalı; satış işlemlerinizi sizin için belirlenen fiyat aralığında gerçekleştirmelisiniz.

Tanoto2’nin araç değerleme hizmeti ile satışa koymak istediğiniz binek ve ticari araçlarınızın değerini kolaylıkla öğrenebilir; yetkili servislerimiz aracılığı ile aracınızın zahmetsiz bir şekilde ve değer kaybetmeden satılmasını sağlayabilirsiniz. Öte yandan dilerseniz aracınızı, Tanoto2’nin her marka ikinci el araçları arasından değeri aracınıza uygun bir araç ile takas edebilir; güvenle yeni bir araca sahip olabilirsiniz.